تعمیر کامپیوتر | computer repair | تعمیرات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر امروزه با توجه به فراگیری و استفاده مداوم از آن در خانه و اداره ها به یکی از نیاز های مهم افراد تبدیل شده است.

تعمیرات کامپیوتر در محل با توجه به مشکل ایجاد شده به دو قسمت سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم میشود که یکی از شایع ترین قسمت های نرم افزاری نصب ویندوز در محل میباشد.

1-  بخش اول تعمیر کامپیوتر در محل بصورت نرم افزاری :

همان طور که در قبل اشاره شد تعمیرات کامپیوتر در محل بصورت سخت افزاری و نرم افزاری میباشد.

در مرحله اول رایانه یا لپ تاپ شما از نظر نرم افزاری بررسی میشود تا در صورت وجود مشکل نرم افزاری رفع یا اقدام به نصب ویندوز در محل میشود.

اگر در چک کردن اولیه مشکل بسیار حاد بوده یا سیستم بسیار ویروسی شده باشد نصب ویندوز در محل تنها راه حل موجود میباشد.

اگر سیستم درگیر ویروس مخرب قوی نباشد در آن صورت تعمیر کامپیوتر شما نیازی به نصب ویندوز در محل ندارد و با بررسی  و بازررسی تنظیمات مشکل بر طرف خواهد شد.

این تنظیمات  که توسط تکنسین تعمیر کامپیوتر بررسی میشود شامل اکتیو بودن ویندوز حذف آپدیت یا درایور های نامرتبط ویروس یابی و حذف فایل های مخرب نیز میباشد.

حال اگر از فایل های خود کپی دیگری ندارید و نیاز به نصب ویندوز مجدد است جای نگرانی نیست. تکنسین های ما میتوانند از اطلاعات ضرروی و مورد نیاز شما یک کپی در حافظه ذخیره ساز دیگر ماندد فلش و هارد بگیرند و سپس به تعمیر و نصب ویندوز رایانه شما بپردازند.

چرا در مرحله اول تکنسین تعمیرات کامپیوتر بصورت نرم افزاری رایانه را چک میکند؟

زیرا مشکلات کامپیوتر همه بصورت سخت افزاری نمیباشد و هزینه قطعات کامپیوتر نیز بالا میباشد و برای همین دلایل تکنسین های احیا کامپیوتر اول بصورت نرم افزاری رایانه شما را چک میکندد.

آیا نصب ویندوز در محل توسط تکنسین تعمیر کامپیوتر قابل انجام است؟

بله ما برای آسودگی مشتریان عزیز از مهندسان و تکنسین هایی که هم به تعمیرات از نظر نرم افزاری و نصب و راه اندازی برخوردار هستند استفاده میکنیم و هم سخت افزاری توانایی بالایی دارند.

با این کار پس از تعمیر کامپیوتر توسط تکنسین خدمات نرم افزاری مانند نصب ویندوز در محل ؛ نصب ورد ؛ اکسل و مجموعه آفیس ؛ برنامه های عمومی و تخصصی مورد نیاز کاربر قابل انجام میباشد.

و از دیگر ویژگی های تکنسین های احیا کامپیوتر این است که در صورت کندی و داشتن سرعت کم سیستم شما به دلیل سخت افزار ضعیف نیز با عیب یابی و سخت افزار مورد نیاز برای ارتقا و افزایش سرعت در محل نیز ارتقا امکان پذیر است.

چرا برای نصب و اجرای برخی از نرم افزار ها باید سیستم خود را توسط تعمیر کار کامپیوتر ارتقا دهیم؟ 

با توجه به منسوخ شدن ویندوز هایی نسخه پیشین و قبل از نسخه ده ما برای نصب و راه اندازی ویندوز و برنامه های جدید نیاز به حداقل سخت افزاری می باشیم.

این تغییر و یا ارتقای سخت افزار باعث میشود سرعت و قدرت پردازشی رایانه شما افزایش یابد و مشکلات شما برطرف شود.

این سخت افزار مورد نیاز که درباره آن صحبت شد توسط تکنسین تعمیرات کامپیوتر در محل بررسی و در صورت نیاز به ارتقای آن به شما اطلاع داده میشود.

یکی از مشکلات شایع که به اشتباه نرم افزاری تشخیص داده میشود کم شدن بسیار سرعت کامپیوتر میباشد که پس از نصب ویندوز در محل هم برطرف نمیشود.

در این مواقع احتمال شایع خرابی هارد یا قدیمی بود تکنولوژی آن میباشد که سرعت آن کاهش یافته و با عث کاهش سرعت چشمگیر میشود.

و یکی دیگر از خدمات مهم که توسط احیا کامپیوتر انجام میشود جنرال سرویس کامپیوتر و لپ تاپ ها میباشد.

اگر سرویس های دوره ای تعمیر کامپیوتر را انجام ندهیم مشکلی برای سیستم و سرعت آن به وجود می آید؟

کامپیوتر ها بدلیل دارا بودن برد های الکتریکی ضعیف و حساس به گرما و ولتاژبرق ورودی نیازمند سرویس های دوره ای و گرد گیری ؛ تعویض خمیر سیلیکون و تمیز کردن قطعات و برد میباشد.

در صورت بررسی نکردن و سرویس نشدن رایانه ها مخصوصا  در اداره ها و کاربرانی که زمان زیادی کامپیوتر خود را استفاده میکنند باعث بروز مشکلات متعدد و هزینه تراشتی اضافه برای کاربر میشود.

هزینه تعمیرات کامپیوتر

وقتی که مشکلی برای کامپیوتر به وجود می‌آید، دانستن میزان هزینه تعمیرات کامپیوتر قبل از تعمیر آن چقدر می‌شود، خیلی اهمیت دارد؛ چراکه شاید هزینه تعمیر کامپیوتر علاوه بر نرم افزاری سخت افزاری نیز باشد و به قدری باشد که فعلا نخواهیم آن را تعمیر کنیم و تعمیر آن را به بعدا موکول کنیم؛ در این حالت به تعمیرکار کامپیوتر متخصصی نیاز داریم که با عیب‌یابی ، مشکل اصلی آن را پیدا کرده و اگر مشکل سخت‌افزاری رایانه بود تشخیص دهد که کدام قطعه معیوب شده است و با تعمیر می‌توان آن را درست کرد یا باید آن قطعه را نیز نیاز به تعویض پیدا کرد است.

سپس براساس این اطلاعات هزینه تعمیرات لازم برای کامپیوتر را به ما اعلام کند تا اگر تمایل داشتیم آن را تعمیر کنیم؛ با این وجود بهتر است عیب‌یابی کامپیوتر خود را به  تعمیرات کامپیوتر بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی کامپیوتر شما وهزینه تعمیر آن را نیز برآورد کرده و برای انجام کار شما اطلاع دهند.

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه تعمیر، نوع خرابی کامپیوتر و لپ تاپ است

یعنی با توجه به این که خرابی و مشکل کامپیوتر و لپ تاپ در کدام قسمت اتفاق افتاده است هزینه بر اساس آن تغییر می کند. هر یکی از مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ مانند داغ شدن ، روشن نشدن، هنگ کردن، تولید صدای غیر عادی، شکستن صفحه نمایش و خاموش شدن ناگهانی و بدون دلیل هزینه جداگانه و متفاوتی را در بر دارند. هزینه تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ برای هرکدام از مواردی که اشاره کردیم متفاوت است و هزینه ی دقیق تعمیرات تنها زمانی مشخص می شود که تعمیرکار متخصص دستگاه مورد نظر را بررسی کند و هزینه تعمیر را به شما اعلام کند.

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در قیمت تعمیرات  قیمت قطعات کامپیوتر و لپ تاپ مورد نظر است

هر یک از قطعات موجود در کامپیوتر و لپ تاپ وظیفه ی مشخصی به عهده دارند که در صورت معیوبی آن قطعه در روند کار کردن اختلال ایجاد می شود. هنگامی که کامپیوتر دچار مشکل اساسی و خرابی حاد می شود ممکن است به تعویض برخی قطعات سخت افزاری نیاز باشد و قیمت این قطعات بر قیمت تعمیر تاثیر مستقیم نیز دارد. اگر قطعه ای که خراب شده است جزء قطعات اصلی و گران قیمت باشد هزینه های تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ افزایش می یابد، اما گاهی اوقات با تعویض یک یا چند قطعه کم هزینه یا تعمیرات نرم افزاری مشکل برطرف شدو هزینه تعمیر کامپیوتر نیز کاهش می یابد.

کیفیت قطعات مورد نیازه استفاده شده در تعمیر کامپیوتر بر قیمت تعمیرات کامپیوتر نیز تاثیر مستقیم دارد

بهتر است در هنگام تعمیر یا تعویض قطعات کامپیوتر یا لپ تاپ از تعمیرکار بخواهید که از قطعات همسان با سیستم و نه ضعیف تر و با کیفیت بالا استفاده کند در این صورت عمر دستگاه شما افزایش می یابد. استفاده از قطعات با عمر بالا ؛ درجه یک و با کیفیت هزینه تعمیرات را نیز به طبع افزایش می دهد اما دارای طول عمر بیشتری است و از خراب شدن مجدد کامپیوتر جلوگیری می کند.

به عبارتی استفاده از قطعات با کیفیت که کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و عمر دستگاه کامپیوتر شما را افزایش می دهند. پس استفاده از قطعات با کیفیت و همسان و نه ضعیف تر را در اولویت خود قرار دهید.

دستمزد تعمیرکار کامپیوتر و تعمیر کار لپ تاپ نیز از عوامل موثر بر قیمت تعمیرات است

با توجه به اینکه برای تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ چقدر زمان ؛ تخصص ؛ لوازم و انرژی لازم است دستمزد تعمیرکار نیز تعیین می شود و تعمیر برخی از مشکلات کامپیوتری ومشکلات لپ تاپ ها  تنها توسط تعمیرکار متخصص و مسلط انجام می گردد و هزینه ی بیشتری دارد.

قیمت تعمیرات به نرخ دستمزد تعمیرکار بستگی دارد و دستمزد تعمیرکار  با توجه به تخصص او و میزان کار لازم برای رفع مشکل تعیین می شود. بدیهی است که دستمزد تعمیرکار حرفه ای نسبت به تعمیرکار معمولی بیشتر است و استفاده از تعمیرکار حرفه ای نتیجه ی بهتر ؛ تشخیص درست ؛ سرعت عمل بیشتر را نیز به دنبال دارد.

2- بخش دوم تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر در محل :

خب همان طور که در بخش اول گفته شده اگر مشکل نرم افزاری باشد با تغییر تنظیمات یا در نهایت با نصب ویندوز در محل مشکل بر طرف خواهد شد و جای نگرانی نمیباشد.

اگر با تست های اولیه که انجام شود مشخص شود که سخت افزار در روند اجرای کامپیوتر مشکل ایجاد میکند باید تک تک قطعات تست شوند تا مشکل عیب یابی بشود.

یکی از ویژگی های کامپیوتر های رومیزی یا دسکتاب ترمیم  و اصلاح سریع تر و در محل بصورت حضوری آن وجود دارد.

کامپیوتر ها دارای برد های ماژولار میباشد که این ویژگی آنها نسبت به لپ تاپ ها باعث میشود تعمیر پذیری آن با سرعت بیشتری انجام شود.

آیا خود کاربر هم میتواند عیب یابی تعمیر کامپیوتر را انجام دهد؟

همان طور که گفته شد با توجه به حساسیت بالای قطعات کامپیوتر عیب یابی آن نیز نیاز به تکنسین تعمیرات کامپیوتر دارد زیرا با دستکاری اشتباه  و یا تعویض نا مناسب قطعات و جایگزینی آن با قطعات نا مناسب و نا هماهنگ باعث اتصالی و سوختن دیگر قطعات نیز میشود.

نکته دوم هم نداشتن تستر های مخصوص برد کامپیوتر میباشد که با استفاده از آنها عیب یابی دقیق و اصولی توسط تکنسین ها انجام میشود و عیب درگیر کننده رایانه از پایه و اساس پیدا خواهد شد.

تعمیر کامپیوتر نیاز به دانش خاصی دارد؟

عیب یابی و تعمیر کامپیوتر در اصل مستلزم داشتن دانش الکترونیکی و مهندسی قطعات برد های کامپیوتری میباشد.

همان طور که در بخش نرم افزاری نصب ویندوز در محل نیاز به دانش نرم افزاری و شناخت فایل های سیستمی و کار با آنها مانند بایوس میباشد سخت افزار هم نیاز به مهندس آشنا به مسائل الکترونیک و برد های کامپیوتری میباشد.

در تعمیرات کامپیوتر در محل تکنسین ها اول با بررسی جریان ورودی به کامپیوتر و بررسی نوسان آن از سلامت منبع تغذیه و کارکرد آن مطمئن میشوند.

منبع تغذیه یا همان پاور کامپیوتر یکی از اجزای بسیار مهم میباشد که جریان برق ورودی به هر قطعه را کنترل مینمایید.

در صورت داشتن نوسان بیشتر از محدوده مجاز باعث نیم سوز یا سوختن قطعات میشود. در هارد ها نیز اگر جریان بیش از حد افزایش یابد باعث به وجود آمدن بد سکتور نیز میشود.

منبع تغذیه بستگی به استفاده ای که از سیستم میشود طول عمر متفاوتی دارد.

در کاربران اداری که ساعات بالایی رایانه ها بصورت مداوم روشن هستند بین 2 تا3 سال عمر مفید دارند و در کاربران خانگی که استفاده کمی از کامپیوتر خود دارند این زمان بیشتر میباشد.

در صورت توجه نکردن به پاور کامپیوتر باعث میشود به جای یک تعمیر سطحی رایانه شما را دچار مشکل جدی نمایید.

آیا انجام سرویس دوره ای تعمیر کامپیوتر در محل باعث افزایش هزینه ها نمیشود؟

برعکس این تصور اشتباه که انجام سرویس های دوره ای تعمیرات کامپیوتر باعث افزایش هزینه ها میشود انجام آن باعث جلوگیری از تبدیل مشکلات سطی که با هزینه ای اندک رفع میشود و از صرفه هزینه های زیاد پرهیز میشود.

در سرویس های تعمیرات کامپیوتر در محل سیستم گرد گیری شده ؛ خمیر سیسلکون تعویض شده و قطعات بررسی و تست میشود که در صورت پیدا شدن مشکلات کوچک سریع بر طرف و رفع شوند تا باعث ایجاد خرابی بیشتر و نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض قطعات نشوید.

تعمیر کامپیوتر در محل چه ویژگی هایی برتری دارد؟

ارائه این نوع از خدمات باعث سهولت در اصلاح مشکلات رایانه ای چه در بخش نرم افزاری و چه در بخش سخت افزاری برای کاربران میباشد.

از خدمات نرم افزاری شامل نصب ویندوز در محل گرفته تا نصب درایور و برنامه های عمومی و تخصصی.

و یا ارتقای ویندوز از نسخه های قدیمی به نسخه های جدید تر موجود آن برای نصب و استفاده از برنامه های بروز.

و همه این خدمات در حضور مشتری در زمانی کم با بهترین نحوه انجام میپذیرد و پس از اتمام خدمات نرم افزاری کامل توسط تکنسین تعمیر کامپیوتر تست شده و از کارکرد آن مطمئن شده و تحویل مشتری میگردد.

بعد از نصب ویندوز در محل و تست های تکنسین در مرحله تحویل نیز مشتری میتوانند کامپیوتر یا لپ تاپ خود را تست کرده و اگر سوالی نیز درباره ویندوز یا نرم افزار بروزرسانی شده داشته باشد بپرسد تا توسط تکنسین پاسخ داده شود.

در قسمت تعمیرات سخت افزاری یا همان قطعات فیزیکی رایانه نیز اگر نیاز به تعمیر یا تعویض باشد لیست قطعات لازم برای راه اندازی و کار کرد درست به مشتری گفته میشود تا در صورت تایید  نهایی خدمات کامپیوتری مورد نیاز انجام شود.

خدمات سخت افزاری کامپیوتر نیز در نهایت اگر مشکل بسیار حادی وجود داشته باشد در یک ساعت تعمیر و روشن قابل تحویل میباشد.

و اگر قطعه مورد نظر قابل تعمیر نباشد با توجه به قطعه و نیاز سیستم از همان قطعه تهیه شده و برای کاربر نصب میشود.

حال نیز کاربرانی هستند که مشکل سخت افزاری در رایانه یا لپ تاپ شان ندارد و از سرعت بسیار پایین یا پشتیبانی نکردن از برنامه های جدید کلافه شده اند و نیاز به ارتقای سخت افزار خود دارند.

تکنسین های تعمیرات کامپیوتر در محل بصورت حضوری یا آنلاین میتوانند سخت افزار شما را بررسی و اگر قابلیت ارتقا داشته باشد پشنهاد ارتقای اصولی  قطعات را بدهند و اگر قابلیت ارتقا و چود نداشته باشد سیستم های کامپیوتری با توجه به نیاز شما پیشنهاد دهند.

و در دسته سوم هم کاربرانی قرار میگیرند که قطعات کامل کامپیوتر ا خریداری کرده اند و نیاز به یک کارشناس تعمیر کامپیوتر برای اسمبل سیستم میباشند.

اسمبل کامپیوتر هم نیز باید با دقت و دانش قبلی انجام شود و قعات بصورت درست در کنار هم فیکس شوند.

تکنسین های مجموعه ما دارای شناخت کامل به قطعات کامپیوتر و کیس ها میباشند و از تجربه بالا در اسمبل سیستم های اداری و گیمینگ و رندرینگ نیز بهره میبرند.

پس از نصب نیز خدمات نصب ویندوز در محل و راه اندازی اولیه برای کاربر انجام میشود.

تعمیرات قطعات کامپیوتر در محل

در اینجای مطلب به قطعات استاندارد یک کامپیوتر و مشکلات رایج و تعمیرات در محل آنها میپردازیم.

تعمیر مادربرد کامپیوتر 

مادربرد قطعه اصلی رایانه میباشد و به معنای دیگر قطعه مادر است زیرا تمام قطعات دیگر بر روی آن نصب میشوند.

لازمه تعمیر مادربرد کامپیوتر آشنایی کامل با آن و علائم مختلف خرابی آن نیز میباشد. از رایج ترین راه های تشخیص مادربرد معیوب روشن شدن سیستم و واکنش نشان ندادن آن یا تصویر ندادن میباشد.

گاهی هم از اتصالات نادرست یا ایراد یافته پاور نیز میباشد. در صورتی که علت سوختگی مادربرد از ولتاژ ورودی پاور باشد امکان دارد دیگر قطعات نیز آسیب دیده یا سوخته باشند.

مادربرد ها نیز انواع مختلفی دارند که قطعات هم نیز برای نصب باید از همان مدل باشد در غیر این صورت پورت های فیزیکی به دلیل نا همخوانی قابل نصب نمیباشد.

تا به امروز  4 نسل مادربرد معرفی شده است که دو نسل آخر یعنی مادربرد های نسل 3 و نسل 4 بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

همه موارد گفته شده توسط تکنسین های تعمیر کامپیوتر مجموعه احیا کامپیوتر بصورت تخصصی بررسی و رفع میشوند.

تعمیر کارت گرافیگ کامپیوتر | علت تصویر ندادن کامپیوتر و لپ تاپ

در اول به دلایل خرابی کارت گرافیک میپردازیم.

 • نوسان برق ورودی
 • خرابی فن خنک کننده و ایجاد گرمای بیش از حد گرافیگ
 • متصل کردن کارت گرافیگ های ناسازگار

علائم خرابی کارت گرافیگ کامپیوتر

 • هنگ کردن و تکان نخوردن تصویر صفحه نمایش
 • بهم ریختگی تصویر
 • تصویر ندادن پس از روشن کامپیوتر

کارت گرافیگ یکی از مهم ترین اجزای کامپیوتر ها است زیرا تصویر هر چه که در صفخه نمایش میبینیم توسط کارت گرافیگ نمایش داده میشود.

به همین علت سرویس کامپیوتر و کارت گرافیگ توسط تعمیر کار کامپیوتر حداقل در هر ماه یا یک سال توصیه میشود و حتما از یک محافظ برق مخصوص کامپیوتر برای کنترل جریان استفاده کنید.

تعمیر هارد کامپیوتر 

هارد کامپیوتر شامل تمام اطلاعت موجود بر روی سیستم و نیز ویندوز نصب شده و برنامه ها میباشد.

بنابراین هارد کامپیوتر یکی از مهمترین بخش های آن میباشد و باید تعمیر هارد کامپیوتر جدی گرفته شود.

هارد بخش خواندن اطلاعات رایانه میباشد و به این دلیل کارکرد ابلایی دارد و از لحظه روشن شدن سیستم در حال انتقال اطلاعات ویندوز و برنامه های در حال اجرا میباشد.

خرابی هارد کامپیوتر اکثرا به دلیل فرسودگی آن ؛ ضربه خوردن هارد ؛ نوسان برق و بالا رفتن بیش از حد دمای کامپیوتر میباشد.

برخی مشکلات به وجود آمده در هارد به صورت نرم افزاری قابل حل میباشد اما برخی مشکلات حاد تر نیاز به تعمیر کامپیوتر پیدا میکند.

تکنسین های احیا کامپیوتر تمام مشکلات نیاز تعمیرات کامپیوتر و هارد شامل عدم شناسایی هارد ؛  رفع بدسکتور ؛ تعمیر هارد های ضربه خورده ؛ فرمت و پارتشین بندی مجدد هارد ؛ ریکاوری اطلاعات ؛ و مشکلات مشابه را برای کاربران عیب یابی و رفع میکنند.

یکی از مشکلات رایج نیز نصب ویندوز در محل که دچار مشکل میشود وجود بدسکتور بر روی دیسک هارد میباشد.

تعمیر پردازنده یا CPU کامپیوتر  | دلیل خاموشی ناگهان کامپیوتر در هنگام استفاده 

 • اول دلایل خرابی CPU کامپیوتر را بررسی میکنیم :
 • خنک کننده ضعیف پردازنده
 • نوسان پاور یا برق کامپیوتر
 • افتادن کامپیوتر از سطحی بلند

حال نشانه های خرابی CPU را برای تعمیر کامپیوتر مورد بررسی قرار می دهیم :

 • گیر کردن و هنگ کردن کامپیوتر
 • خاموش شدن های ناگهانی در حال انجام کار
 • روشن نشدن کامپیوتر و زدن بوق های مکرر

استفاده از خدمات آنلاین تعمیر کامپیوتر

با استفاده از برنامه Any desk شما میتوانید از خدمات تعمیر کامپیوتر آنلاین بهرمند شویید. در ادامه آموزش نصب و استفاده از این برنامه آموزش دادا شده است.

با مراجعه به سایت www.anydesk.com  وارد صفحه زیر میشوید.

تعمیر-کامپیوتر-آنلاین

تعمیر کامپیوتر بصورت اینترنتی

 

با کلیک بر روی قسمت مشخص شده نرم افزار anydesk دانلود خواهد شد.

سپس پس از دانلود با دو بار کلیک بر روی فایل دانلود شده صفحه زیر باز خواهد شد.

تعمیرات-آنلاین-کامپیوتر

تعمیرات آنلاین کامپیوتر با استفاده از برنامه anydesk

 

در قسمت مشخص شده کد سیستم شما نمایش داده میشود که باید به تکنسین تعمیر کامپیوتر اعلام کنید تا آنرا در سیستم وارد کرده و درخواست دسترسی برای شما ارسال کند.

با قبول کردن درخواست تعمیرات نرم افزاری و بررسی آن مقابل شما انجام خواهد شد.

نیز میتوانید با درخواتس از تکنسین تعمیر کامپیوتر بصورت آنلاین آنتی ویروس برای سیستم شما نصب شود یا تمدید بشود.

تعمیر رم کامپیوتر | خرابی رم کامپیوتر و کاهش سرعت آن 

رم کامپیوتر یک حافظه فرار و گران است که مخصوص زمانی است که برنامه ها اجرا میشوند.

با به وجود آمدن مشکل در رم کامپیوتر باعث درست اجرا نکردن برنامه ها کند شدن ناگهانی ویندوز ریست شدن کامپیوتر میشود.

رم به دلیل کار کردن مستقیم با سی پی یو این گمان را برای افراد ایجاد میکند که CPU کامپیوتر دار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد.

در صورت سوختن رم ها و نیز تعمیر نشدن سیستم در موقع روشن شدن بوق های متوالی و یا تصویر نمیدهد.

در این مطلب که تا اینجای آن مطالعه کردید دلایل اصلی مشکلات سیستم های کامپیوتری و نیاز به تعمیر بودن کدام قطعات گفته شد.

همه موارد بالا نیز توسط تکنسین های تعمیر کامپیوتر از نرم افزاری که شامل نصب ویندوز در محل یا سخت افزاری که تعمیرات کامپیوتری میباشد چک و برطرف خواهد شد.

ما در کنار شما هستیم تا با برطرف کردن مشکلات و تعمیر آنها همیشه بتوانید به خوبی از کامپیوتر های خود استفاده لازم را ببرید.

سولات متداول کاربران 

علت کاهش سرعت و کندی کامپیوتر چیست؟

مواردی که میتواند بر روی کاهش سرعت کامپیوتر بگذارد و نیاز به تعمیر باشد شامل خرابی خنک کننده CPU؛هاردیسک های مکانیکی؛قدیمی بودن نسخه ویندوز؛ویروسی شدن کامپیوتر؛سخت افزاری قدیمی است و برنامه های جدید و بروز را بدرستی پشتیبانی نمیکند و از این دسته موارد را شامل تعمیر میشود.

کیس کامیوتر روشن میشود ولی تصویر نمیدهد؟

از متداول ترین مشکل در این مورد کابل های اتصال کامپیوتر میباشد. در مرحله اول کابل تصویر خود را بررسی و آنرا تعویض کنید و اگر در مرحله دوم کابل برق را بررسی و تعویض کنید.

اگر با تست این روش ها نیز کامپیوتر تصویر ندهد باید با یک تکنسیسن تعمیر کامپیوتر مشورت کنید.

 • تعمیر و تعویض مادربرد کامپیوتر
 • گردگیری کلیه برد ؛کارت گرافیگ و CPU
 • تعمیر مشکلات مربوط به درایو کامپیوتر
 • تعمیر مشکلات مربوط به سرعت کم کامپیوتر
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی پاور و مادربرد
 • تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری کامپیوتر
 • روغن‌کاری کلیه فن‌ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و مادربرد و کارت گرافیک
 • انجام تنظیمات تخصصی نرم افزاری و سخت افزاری جهت بهینه‌سازی و افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در کامپیوتر
 • تعمیر هارد کامپیوتر
 • تعمیرات مادربرد کامپیوتر
 • تعمیرات کامپیوتر در محل
 • ارائه سرویس تعمیرات  اورژانس کامپیوتر
 • عیب یابی سخت افزار کامپیوتر
 • تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر
 • ارتقای کامپیوتر در محل
 • اسمبل کامپیوتر در محل
 • تعمیرات کامپیوتر در حضور مشتری
 • نصب ویندوز در محل
 • مجموعه احیا کامپیوتر با ارائه خدمات کامپیوتری در شهر تهران سعی در آسوده کردن دریافت خدمات کامپیوتری و برطرف کردن این مشکلات در زمانی کم و با تیمی از متخصصانی حرفه ای در سعدد افزایش بهره وری و رضایت مشتری میباشد.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 17 میانگین: 4.9]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست