تعمیر کامپیوتر 

۳.ارتقاء کارت گرافیک کامپیوتر را در نظر داشته باشید

تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ

تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ

قبل از صحبت در مورد موضوع کارت گرافیگ خرسندیم به اطلاع کاربران عزیز برسانیم که :

مجموعه احیا کامپیوتر خدمات تعمیر کامپیوتر در محل و تعمیر لپ تاپ در محل

 

را نیز فراهم کرده و تمام قطعاتی که در این مقاله شرح داده شده را نیز میتوانید با تماس با مجموعه ما و هماهنگی با تکنسین های احیا کامپیوتر  نصب و استفاده کنید.

ما در این مقاله، ارتقاء کارت گرافیک سیستم  را هم در لیست خود قرار داده‌ایم، اگر شما یک گیمر حرفه‌ای باشید ، احتمالاً کارت گرافیگ کامپیوتر اولین چیزی است که شما باید ارتقاء دهید. اگر یک کاربری گیمینگ از سیستم بخواهید و گیمر باشید ، ولی اما اگر  یک طراح 3D یا یک انیماتور 3D حرفه‌ای نیستید، شاید هرگز نیازی نباشد این مورد را ارتقاء دهید.

در خصوص هزینه کردن درست برای کارت گرافیک، یک راه آسان برای کاهش هزینه است، به همین خاطر تولید کنندگان کامپیوتر تمایل دارند از کارت گرافیک‌های انبورد به جای کارت گرافیک‌های اختصاصی و جدا استفاده کنند. در سیستم‌های جدید کامپیوتری و لپ تاپ یک کارت گرافیک میان رده برای اکثر کاربران به اندازه‌ی کافی خوب و کافی است.

این کارت گرافیگ انبورد امکان انجام برخی کارهای فوتوشاپی و یا تماشای ویدئوهای 4K را به شما می‌دهد؛ حتی میزان قابل توجهی از کاربران Steam با همین کارت های گرافیکی بازی می کنند؛ اما اگر شما برای انجام بازی و یا کارهای مهندسی ، نیاز به عملکرد گرافیکی بالاتر و فوق العاده دارید، ارتقاء دادن کارت گرافیکی به چیز مثل ASUS GeForce GTX 1070 8 GB ROG STRIX کمکی بزرگ برای سیستم شما است.

۴.ارتقاء دادن پردازنده (CPU)

ارتقا کامپیوتر ارتقا لپ تاپ

ارتقا کامپیوتر ارتقا لپ تاپ

ارتقا پردازنده کامپیوتر و لپ تاپ ، به نسبت سایر تعمیرات کامپیوتر و تعمیرات لپ تاپ که تاکنون در موردشان توضیح دادیم، کار تخصی وپیشرفته‌تری است. نه تنها از لحاظ فیزیکی نصب آن دشوار است، بلکه یکی از بهترین راه حل های پیشنهادی  شما نباشد و نگرانی‌هایی در خصوص مسائل مربوط به سازگاری (compatibility) نیز وجود دارند.

مهم‌تر از همه، باید توجه داشت که ارتقاء یک پردازنده یا سی پی یو حتما نتیجه مثبتی روی عملکرد سیستم شما نخواهد گذاشت و در واقع ممکن است شما را به بهبود عملکردی در کارهای خیلی سنگین فقط برساند.

آزمون‌های بنچمارک می‌توانند در دانستن عملکرد نسبی پردازنده‌های مختلف به شما کمک کنند. به‌طور کلی، این آزمون ها نشان می‌دهند که به‌روزرسانی‌های ناچیز باعث پیشرفت زیادی در کارایینخواهد شد.

یک پردازنده یا سی پی یو فقط زمانی ارزش ارتقاء را دارد که تغییر ایجاد شده قابل‌توجه و مورد نیاز باشد، مانند ارتقاء از core i5به core i7 یا به‌طور کل ارتقاء از یک نسل قدیمی‌تر به یک نسل جدیدتر و بروز تر.

در انتها باید گفت که اگر پردازنده‌تان عامل وجود مشکل سرعت کم کامپیوتر یا لپ تاپ باشد، ممکن است لازم باشد که کلاً خرید یک سیستم جدید را در دستور کار قرار دهید.

۵.آیا ارتقاء و به‌روزرسانی نرم‌افزارها می‌تواند عملکرد را بهبود بخشد؟

 

اکثر اوقات برنامه‌های کامپیوتر به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شوند. اگر این اتفاق نیفتد هم  د رهر زمان که پیام هشداری را درباره‌ی وجود نسخه‌های جدید برنامه‌ها دریافت کرده اید، قطعاً بر روی دکمه‌ی به‌روزرسانی کلیک می‌کنید. در بیشتر موارد این کار درست است، اما نه لزوما همیشه.

برای بسیاری از برنامه ها ، شماره‌ی نسخه‌ی نرم‌افزار شرح داده شده است. این عبارت بدان معناست که در انتشارهای بعدی، عدد بزرگ‌تر وقتی افزایش می‌یابد که تغییرات مهم و بارزتری وجود داشته باشد، عدد کوچک‌تر در مشخصات بروزرسانی نیز وقتی افزایش می‌یابد که تنها ویژگی‌های کوچکی به برنامه افزوده شده باشند و یا رفع باگ امنیتی مهمی انجام شده باشد و رقم تجدیدنظر وقتی افزایش می‌یابد که مشکلات و نواقص و باگ‌های کوچکی در برنامه رفع شوند.

بنابراین، اگر شماره‌ی یک آپدیت برنامه شما یا به‌روزرسانی 0.0.1 باشد، بدین معناست که باگ‌ها و اشکالات کوچکی رفع شده‌اند؛ اگر 0.1.0 باشد، یعنی احتمالاً برنامه بهینه‌سازی شده و ویژگی‌های جدید کوچکی اضافه شده‌ است. آپدیت های جزئی (Minor) و تجدیدنظر ها (Revision) باید بلافاصله نصب شوند؛ اما آپدیت Major که به کل بحث دیگری است.

تقریباً می‌شود گفت که در صورت تغییر این عدد در آپدیت شما ، نسخه‌های جدید برنامه‌ها از منابع بیشتری نسبت به نسخه‌های قدیمی برنامه استفاده می‌کنند، بنابراین اگر منابع سخت‌افزاری کامپیوتر شما پیش از این تا حداکثر حد موجود استفاده شده‌ است ، ابتدا باید با این مشکل کنار بیایید و آن را رفع کنید.

همین امر در رابطه با آپدیت سیستم‌ عامل ویندوز نیز صدق می‌کند. آپدیت‌های منظم با دلایل مربوط به عملکرد و امنیت ویندوزضروری‌اند، اما باید توجه کرد که تمام نسخه‌های ویندوز جدید کامل نیستند؛ می‌شود گفت که آن‌ها تقریباً به‌طور قطع ممکن است دارای مشکل ها و باگ‌هایی نیز باشند که ممکن است سرعت سیستم شما را کاهش دهند.

اگر کامپیوتر شما به‌خوبی کار می‌کند، ارزش آن را دارد که سیستم برای تعمیر کامپیوتر و یا تعمیر لب تاب مراجعه شود.

 

۶.چه موارد دیگری را در کامپیوتر و لپ تاپ می‌توان ارتقاء داد؟

 

ارتقاء مادربرد قطعه اصلی سیستم سخت‌تر از تمام به روز رسانی هاست اما با این وجود تکنسین های تعمیر کامپیوتر در محل و تکنسین های تعمیر لپ تاپ در محل میتوانند این کار را برای شما انجام دهند برای ثبت سفارش ارتقای خود با تکنسین های ما تماس بگرید.

09124174214          09190973216

و ارتقاء مادربرد سخت‌تر از تمام قسمت‌ها و اجزای دیگر است زیرا تمام اجزای کامپیوتر به آن وصل شده‌اند. انجام این آپگرید فقط زمانی ارزش دارد که شما کاملاً مجبور باشید که یک پردازنده‌ی جدید را که با تنظیمات فعلی سیستم‌ شما سازگار نیست را داشته باشید.

اجزای دیگری هم  وجود دارند که می‌توانید در نظر بگیرید.

 

یک عکاس حرفه‌ای، مطمئناً از داشتن یک صفحه نمایش بهتر، در مرحله اول نسبت به اجرا و سرعت عملکرد بیشتر در برنامه‌ی Lightroom و دیگر برنامه های تخصصی، بسیار بیشتر بهره خواهد برد.

یا مثلاً اگر کاربر به همان اندازه، وجود یک صفحه‌کلید مکانیکی خوب برای یک نویسنده متن می‌تواند کارآمدتر از موارد دیگر باشد؛ بنابراین به‌جای تمرکز کل برنامه ارتقا بر عملکرد کامپیوتر، فکر کنید چگونه می‌توانید تجربه‌ی بهتری هنگام استفاده از کامپیوتر به دست آورید چراکه سرعت مهم است، اما قطعاً سرعت تنها چیزی نیست که مهم است.

در دیگر مقالات تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ در محل ، راهکارهایی به شما معرفی شده تا با به کارگیری آنها بتوانید به بهترین شکل ممکن از ابزار های قدیمی خود استفاده کنید و عملکرد آن ها را افزایش و ارتقاء دهید:

بهترین و مناسب‌ترین ارتقاء کامپیوتر برای شما چیست؟

 

هارد درایوهای SSD، حافظه‌ های رم و کارت گرافیک‌ها کامپیوتر مهم‌ترین موارد در هنگام ارتقاء اجزای کامپیوتر هستند. هر زمان که هر ترکیبی از این موارد را ارتقاء دهید، در کامپیوتر و یا لب تاب شما قطعاً باید بهبودی واقعی و فوری را مشاهده کنید.

در حالت ایده‌آل، شما همیشه باید عمل ارتقاء اجزای کامپیوتر خود را متناسب با نیازهای موجود خود انجام دهید؛ مثلاً اگر  مسئله‌ی واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن برایتان مهم‌تر است، یک درایو SSD حتما تهیه کنید و اگر هم مطمئن نیستید که مشکل کامپیوترتان دقیقاً کجاست، میتوانید با تماس با تکنسین های مجموعه ما بهترین مشاوره را نسبت به ارتقا سیستم موجود یا تعمیر کامپیوتر یا تعمیر لپ تاپ خود دریافت کنید.

شماره تماس 09124174214         09190973216

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست